poniedziałek, 24 listopada 2014

ZADBAJ O CERĘ W OKRESIE ZIMOWYM!

Z uwagi na fakt, iż zima zbliża się do nas wielkimi krokami postanowiłam napisać post o tym jak dbać o cerę w okresie zimowym. Jej pielęgnacja znacząco różni się od pielęgnacji wiosną, czy latem. Niska temperatura i wiatr często powodują podrażnienia skóry. Dodatkowo przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się przesuszona, matowa i nadwrażliwa.

1. Problem suchej skóry zimą może złagodzić odpowiednia dieta.
    W okresie zimowym powinniśmy jeść produkty bogate w tłuszcze, witaminę C- obniża proces starzenia się skóry oraz witaminę E- naprawia komórki skóry uszkodzone przez słońce i dodatkowo chroni ją przed promieniami UV oraz wspomaga działanie innych witamin. Prawdziwą "bombą" z witaminą C może być koktajl z pietruszki i pomarańczy.

2. Nie bójmy się kremów nawilżających!
    Wiele kobiet w okresie zimowym unika kremów nawilżających, ze względu na dużą zawartość w nich wody. Obawiają się, że mogłaby ona zamarznąć na skórze. Jest to nieprawdą! Woda obecna jest w większości kosmetyków. W momencie nałożenia odparowuje z powierzchni skóry. Wystarczy odczekać 10-15 minut i bez obaw można wystawiać się na działanie zimna.

3. Wyposaż swoją skórę w odpowiednią warstwę lipidową. 
    Gdy na dworze mróz i wiatr, musisz wyposażyć swoją skórę w odpowiednią warstwę lipidową, która zabezpieczy skórę przed utratą wody. Najlepiej zrobi to krem ochronny na zimę, zawierający sfingolipidy, czyli zalążki lipidów, które pobudzą cerę do produkcji własnych lipidów. Dobrze, gdy jest to krem tłusty lub półtłusty, gdyż taki najlepiej chroni skórę przed mrozem. Najlepsze składniki kremu na zimę to masło karite oraz naturalne olejki, np olejek jojoba, wosk pszczeli i olejek sezamowy.


Mam nadzieję, że choć w ułamku przybliżyłam tematykę dbania o swoją skórę zimą. A jakie są wasze pomysły?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz